Dlaczego warto wybrać posadzki anhydrytowe ? - Posadzki samopoziomujące Szczecin, wylewki betonowe, izolacje
Krótko o posadzkach anhydrytowych

Podłoga stanowi jeden z ważniejszych elementów w każdym obiekcie budowlanym. Zanim jednak przystąpi się do układania wierzchniej warstwy podłogi w postaci płytek, parkietu lub żywicy epoksydowej konieczne jest wykonanie podkładu podłogowego czyli tzw. wylewki podłogowe - izolacje podłogi.

Nasza Firma oferuje innowacyjne technologicznie rozwiązanie pod nazwą posadzki samopoziomujące (Szczecin, zachodniopomorskie) - Jastrych Anhydrytowy. Ten nowoczesny materiał będący płynnym jastrychem na bazie spoiwa anhydrytowego ma wiele zalet ułatwiających pracę i obniżających koszty zarówno w fazie projektowania, jak i w fazie wykonawczej.

Dlaczego warto wybrać posadzki anhydrytowe ?
Posadzki anhydrytowe cechują się bardzo dużą wytrzymałością zarówno na zginanie jak i ściskanie. W przeciwieństwie do posadzek cementowych jastrych anhydrytowy jest materiałem niższej kurczliwości, nie powodującym pękań. Pozbawiony jest również pylenia, co znacznie ułatwia dalsze prace wykonawcze.

Wylewki anhydrytowe są najlepszym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym. Cienka warstwa podkładu o strukturze monolitycznej powoduje bardzo szybkie przewodnictwo ciepła. Dzięki swojej płynnej konsystencji posadzka anhydrytowa eliminuje szczeliny powietrzne przy rurach ogrzewanie podłogowego zwiększając tym samym wydajność całego systemu ogrzewania, co znacznie pozwala obniżyć koszty zużycia energii już w pierwszym sezonie grzewczym.

Szczególne walory posadzki owocują zwiększonym komfortem cieplnym sezonie niegrzewczym (wiosna –jesień). W okresie tym,  gdy zapotrzebowanie na ciepło jest niższe,  ważną rolę odgrywa czas nagrzewania się posadzki, który dla podkładów anhydrytowych może wynosić nawet 30 minut.

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka anhydrytowa broni się bardzo ważnym parametrem jakim jest bez wątpienia przenikalność cieplna. W innych przypadkach istotnym czynnikiem wyboru posadzki anhydrytowej może okazać się brak konieczności dylatacji pomiędzy pomieszczeniami lub jej wytrzymałość na zginanie, ściskanie lub odrywanie. W jeszcze innych liczyć się będzie grubość minimalnej warstwy. Wszystko to razem wzięte sprawia, że posadzka anhydrytowa posiada bardzo szerokie spektrum zastosowań. Wymaga jednak umiejętnego doboru i fachowego wykonawstwa.

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszej oferty odnosnie izolacji natryskowych, zapraszamy do kontaktu z dyrekcją naszej firmy.

Przedsiębiorstwo Budowlane „DOM” sp. z o.o. © 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone