Wypowiedzi inwestorów o wylewkach anhydrytowych - Posadzki samopoziomujące Szczecin, wylewki betonowe, izolacje
Krótko o posadzkach anhydrytowych

Podłoga stanowi jeden z ważniejszych elementów w każdym obiekcie budowlanym. Zanim jednak przystąpi się do układania wierzchniej warstwy podłogi w postaci płytek, parkietu lub żywicy epoksydowej konieczne jest wykonanie podkładu podłogowego czyli tzw. wylewki podłogowe - izolacje podłogi.

Nasza Firma oferuje innowacyjne technologicznie rozwiązanie pod nazwą posadzki samopoziomujące (Szczecin, zachodniopomorskie) - Jastrych Anhydrytowy. Ten nowoczesny materiał będący płynnym jastrychem na bazie spoiwa anhydrytowego ma wiele zalet ułatwiających pracę i obniżających koszty zarówno w fazie projektowania, jak i w fazie wykonawczej.

Wypowiedzi inwestorów o wylewkach anhydrytowych
Takie pytanie w ostatnim czasie zadaje sobie pytanie wielu Inwstorów. Budując dom staramy się  wykonać go z jak najlepszych materiałów. W końcu budujemy dla siebie. Na rynku jest bardzo dużo nowych technologii. Jest w czym wybrać. Poniżej zamieszczono opinie ludzi którzy już uporali się z tym pytaniem.

Witam.

Chciałbym się podzielić z wami moimi doświadczeniami z posadzką i ogrzewaniem podłogowym! Mnóstwo czasu i energii poświeciłem na szukanie informacji o odpowiedniej posadzce pod ogrzewanie podłogowe do domku jednorodzinnego. Ze względu na brak fachowej porady na rynku budowlanym w Polsce zajęło mi to sporo czasu. Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony, więc przeczytajcie a zaoszczędzicie sporo nerwów i pieniędzy.

Posadzka płynna czy posadzka z tzw. miksokreta?

Przeszukałem polskie witryny budowlane. Znalazłem sporo informacji o nowej technologii na polskim rynku tzw. posadzkach płynnych – anhydrytowych. Wiele przemawiało za nimi. Poniżej kilka zalet, o których sporo pisało w necie.

1. Bardzo dobra przenikalność cieplna posadzki, czyli posadzka bardzo szybko się nagrzewa, a po nagrzaniu całą powierzchnią grzeje.

2. Niższe koszty ogrzania domu przy mniejszej temp. wody w rurce grzejnej, z uwagi na lepsze przekazywanie ciepła do pomieszczenia.

3. Dokładne otaczanie rurki grzejnej z każdej strony (brak pustek powietrznych) przez masę posadzkową. Więcej ciepła jest przekazywane do posadzki gdy nie ma izolatora w postaci powietrza.

4. Bardzo mała rozszerzalność materiału. Posadzka anhydrytowa po wyschnięciu nie odkształca się jak cementowa.

5. Przy dużych powierzchniach mniej szczelin (posadzka nie pęka).

6. Posadzka jest lżejsza niż betonowa. Czyli zachowując parametry projektu położyłem więcej izolacji (więcej styropianu) a jednocześnie nie obciążyłem konstrukcji.

7. Szybkie i bezproblemowe wylewanie. Wylali mi całą powierzchnię domu w 4 godziny. Bardzo dobrze to wykonali byłem w szoku że tak łatwo i szybko to się wylewa. Załuje ze nie skorzystałem z oferty tej firmy, była możliwość samodzielnego wylewania ,dowozili maistra oraz wszystkie narzędzia. I pod okiem maistra wraz z bratem bym ją wylał. Zaoszczędził bym jakiś 1000zł.

8. Posadzki płynne anhydrytowe posiadają odpowiedni skład dozowany przez maszyny jak w zakładach maxita czy knaufa.a nie łopata i do boju . Sąsiad wziął sobie czterech specjalistów, którzy na budowę przyszli wczorajsi. W życiu na dał bym im do zrobienia babki z piasku a co dopiero posadzkę?! Teraz sąsiad mi płacze, że gdyby wiedział sam by wylał takie jak moje, a przecież mówiłem mu.

9.Plus z samej nazwy „płynne” czyli idealnie równe przykładałem 2m poziomice do posadzki i wszędzie dolegała do metalu czyli wszędzie była równa.

10.nie wspomne że nie musiałem kupować sam piasku i cementu, martwic się o transport tego itp.

 

Jeżeli mógł bym polecać posadzkę z miksokreta to wszędzie tam gdzie potrzebne są skosy.

Przedsiębiorstwo Budowlane „DOM” sp. z o.o. © 2013 - Wszelkie prawa zastrzeżone